10/10/2016

Udany występ naszych zawodników na VI Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów.

Zawodnicy BKKK zaliczyli udany występ na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Ciechanowie

W sobotę, 8 października, 255 karateka z 26 ośrodków z całego kraju rywalizowało w VI Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Klub z Bielska-Białej reprezentowało 9 zawodników. Zdobyli łącznie 7 medali w kategorii kumite: 1 złoty, 2 srebrne oraz 4 brązowe.

Złoty medal w wielkim stylu zdobył Igor Krywult, kończąc większość walk przed czasem. Pokonał w półfinale Mateusza Długozimę, najwyżej sklasyfikowanego zawodnika rocznika 2005-2006.

Srebrne medale zdobyli Karol Gabryluk oraz nasz najmłodszy zawodnik Maciej Zaniewski - złoto było o włos, jak pokazało czujne oko naszej kamery, sędziowie nie zaliczyli prawidłowej techniki na początku finałowej walki.

Brązowe medale zdobyli:
Mateusz Janoszek - piękna walka ćwierćfinałowa, półfinał przegrany o włos.
Filip Madzia - spektakularna wygrana ćwierćfinałowa, dwa wazari w ciągu 10 sekund.
Wojtek Zaniewski oraz Kamil Ostrowski - nasi faworyci stoczyli bardzo dobre walki, jednak oprócz zawodników mieli za przeciwnika sędziów, taka kombinacja pozwoliła na zajęcie jedynie 3 miejsca.

Poza strefą medalową uplasowali się Franek Jagodziński oraz Kacper Korzus. W tym miejscu należą się słowa uznania dla Kacpra, który w pierwszej walce trafił na wyżej wspomnianego, doświadczonego zawodnika Mateusza Długozimę, lidera rankingu, któremu dzielnie stawiał opór. Werdykt sędziów był niejednomyślny, jeden z czterech pokazał na remis. Brawo Kacper!