15.12.2019

Puchar Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików, Włocławek, 14.12.2019r.

W sobotę, 14 grudnia 2019 roku, na matach we Włocławku, odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin w którym rywalizowali najlepsi karatecy tego stylu w Polsce.

Tegoroczna edycja Pucharu Polski zgromadziła rekordową liczbę zawodników. Do turniej zostało zgłoszonych 532 zawodników ze 111 ośrodków karate z całej Polski.

Bielski Klub Karate Kyokushin, pod przewodnictwem shihan Sławomira Dubiela, reprezentowało 9 zawodników. Z tej stawki do miejsc medalowych udało się przebić Vanessie Wróbel i Wojtkowi Zaniewskiemu. Wojtek zdobył srebrny medal w konkurencji kata młodzików, Vanessa brąz w kumite młodziczek.

Zawodnicy poza strefą medalową: Wiktoria Niemiec, Wiktoria Graca, Karolina Kowalczuk, Kacper Korzus, Igor Blacha, Kamil Ostrowski,  Wojciech Lach. 

Turniej był bardzo mocno obsadzony. Vanessa rywalizowała w swojej kategorii z 35 zawodniczkami, po wygranych dwóch walkach, w półfinale musiał uznać wyższość zawodniczki z Rawy Mazowieckiej. Wojtek miał w kategorii aż 40 przeciwników do pokonania. Do finałowej ósemki wszedł na 3 miejscu, w finale udało się przeskoczyć o jedno oczko w górę. Złoto było w zasięgu, zabrakło 0,2 punkta, ech...

Gratulacje dla medalistów, dla shihan Sławomira Dubiela i dla całej ekipy!