3/27/2018

Slovakian Open Championships, Dunajska Streda 25.03.2018.

Występy bielskich karateków to nie tylko zwycięstwa, zdarzają się tez porażki...

Otwarte Mistrzostwa Słowacji, Dunajska Streda. Na matach rywalizowało 410 zawodników ze Słowacji, Węgier, Ukrainy oraz Polski. Bielski Klub Karate Kyokushin reprezentowali Wojtek oraz Maciej Zaniewscy.

Niestety nie udało się zająć miejsc medalowych. Nasi reprezentanci odpadli z rywalizacji po pojedynkach z zawodnikami z Ukrainy.

Maciej, pomimo optycznej przewagi i brzydkiego faulowania przez zawodnika z Ukrainy, przegrał swoją pierwszą walkę, po dogrywce, przez niejednogłośne wskazanie sędziów.

Wojtek z niewiadomych powodów został przydzielony do wyższej kategorii wagowej, po interwencji naszej ekipy technicznej turniej został przerwany, jeden z zawodników ukraińskich został zdyskwalifikowany, ponieważ w kategorii -41kg waga wskazała 48,5kg. Wojtek, pomimo tego, zdecydował walczyć z cięższymi zawodnikami. Pierwszą walkę wygrał, drugą, po dwóch dogrywkach przegrał, przez niejednogłośne wskazanie sędziów, mimo ewidentnego unikania walki przez zawodnika z Ukrainy.

Organizacyjnie turniej  wypadł bardzo średnio, przy tak dużej liczbie zawodników walki nie były numerowane i ciężko było zorganizować rozgrzewki przed walkami. Natomiast same walki były na najwyższym poziomie, szczególnie ekipa z Ukrainy podniosła poziom, zawodnicy z Węgier też nie byli gorsi.. Mistrzostwa Słowacji to zapewne cel dla większej ekipy BKKK w roku 2019.

Na osłodę tej porażki, zwycięska walka Wojtka w 1/16 finału: 

Ta strona używa cookie

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zgadzam się Polityka cookie