4/29/2018

9 medali i 3 miejsce drużynowo na turnieju Sari Cup w Żorach, 28.04.2018r.

Ekipa BKKK zdobyła 9 medali na turnieju Sari Cup w Żorach i zajęła drużynowo wysokie III miejsce.

Czwarta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Sari Cup zgromadziła przeszło 350 zawodników, z 5 organizacji karate kontaktowego: IFK, KWF, WKB, IKO oraz WKO. Turniej rozgrywany był na 3 matach, zawodnicy rywalizowali w konkurencjach KATA oraz KUMITE. Organizatorem turnieju był Klub Sztuk Walki SHOGUN ŻORY oraz Klub Karate Kyokushin SHOGUN ŻORY. Sędzią głównym turnieju był shihan Janusz Piórkowski. Patronat medialny sprawowała między innymi Telewizja Polska TVP3 Katowice.

Ekipa BKKK wystawiła 17 osobową reprezentację. Zawodnicy z Bielska zdobyli łącznie 9 medali w tym 4 złote, 3 srebrne oraz 2 brązowe. Pozwoliło to zająć wysokie 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej, na 32 występujące w turnieju ośrodki karate. Zwycięzcy kategorii otrzymali przepiękne puchary, a oprócz tego wszyscy medaliści atrakcyjne nagrody rzeczowe - brawo dla organizatora!