5/13/2018

Turniej o Puchar Solny, Wieliczka, 12 maj 2018

10 osobowa reprezentacja BKKK wywalczyła 5 medali w Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce.

Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny, Wieliczka, 12.05.2018. 407 zawodników, 45 ośrodków, 5 organizacji karate kyokushin. Na turnieju w Wieliczce BKKK reprezentowało 10 zawodników, Udało się wywalczyć, a w zasadzie wyrwać 5 medali. Przy tak dużej ilości startujących każda kategoria jest bardzo mocno obsadzona i każdy medal jest na wagę złota, dosłownie.

Na początek kata. Wojtek Zaniewski zajął drugie miejsce, w swojej kategorii miał do pokonania aż 41 zawodników. W tej samej kategorii Paweł Cader zajął wysokie 10 miejsce. Drugi medal w konkurencji kata - brązowy, w kategorii dzieci rocznik 2009-2010 wywalczył Miłosz Śliwa

Kumite. Wojtek po raz kolejny potwierdził swoją dominację. Jak zawsze mocno obsadzona kategoria -35kg, aż 26 zawodników. Wszystkie walki, w tym półfinał i finał, wygranie przed czasem - jest złoto.

Drugi nasz finalista Franek Jagodziński pewnie dotarł do finału. Doskonale zaprezentował się w półfinale kończąc walkę dosłownie w 15 sekund. W finale nieznacznie przegrał z bardziej doświadczonym i starszym przeciwnikiem.

Świetny występ zaliczył Igor Blacha, który mimo krótkiego stażu w treningach dostał się do strefy medalowej, przegrywając w półfinale ze zwycięzcą swojej kategorii.

Wyniki indywidualne:
Wojtek Zaniewski - 1 miejsce kumite, 2 miejsce kata
Franek Jagodziński - 2 miejsce kumite
Igor Blacha - 3 miejsce kumite
Miłosz Śliwa - 3 miejsce kata

Dobry występy zaliczyli także Paweł Cader oraz Illia Kuchieraviy wygrywając po 2 walki. Niestety obaj przegrali najważniejszą 3 walkę o wejście do strefy medalowej. Pozostali zawodnicy, ambitnie walczący, poza strefą  medalową to Grzegorz Dzierżawa, Klara Skwarna, Karolina Kowalczuk oraz Kacper Korzus. Gratulacje dla całej ekipy.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.