5/21/2018

Wiktoria Gęsior brązową medalistką Mistrzostw Europy!

W dniach 19 i 20 maja w Łańcucie odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin organizacji WKB . Zapraszamy na relację.

W dniach 19 i 20 maja, w Łańcucie, odbyły się Drugie Wagowe Mistrzostwa Europy WKB Karate Kyokushin. Konkurencja była bardzo mocna, do mistrzostw zgłosiło się 557 zawodników z 18 krajów. W pierwszym dniu 19.05.2018r. na matach rywalizowali zawodnicy w kategoriach  8-9 i 10-11 lat oraz juniorzy młodsi 12-13 i 14-15 lat. W drugim dniu mistrzostw wystąpili seniorzy, oldboy oraz juniorzy 16-17 lat.

Bielski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 12 zawodników:
Alex Dubiel. Kamil Kondysiak, Wiktoria Gęsior, Maria Kuder, Oskar Witek, Kamil Ostrowski, Filip Madzia, Filip Mostowski, Jakub Hołdyk, Paweł Cader, Leon Jagodziński oraz Iwo Styrna.

W pierwszym dniu swoje pierwsze walki eliminacyjne z zawodnikami z Kazachstanu oraz Ukrainy wygrali Filip Mostowski, Paweł Cader oraz Leon Jagodziński. Niestety kolejnych walk, trochę pechowo, nie udało się wygrać. Nasza trójka ukończyła turniej na miejscach 5-8. Zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje na kolejnych turniejach.

W drugim dniu mistrzostw rywalizowali juniorzy oraz seniorzy. Wiktoria Gęsior potwierdziła wysoką formę i pięknym stylu zdobyła brązowy medal w konkurencji kata seniorek. Pozostali zawodnicy czyli Kamil, Alex i Maria, pomimo bardzo dobrych występów uplasowali się poza strefą medalową.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.