9/15/2018

Pierwsze warsztaty psychologiczne za nami.

W piątek 14 września, po skróconym treningu, odbyły się pierwsze warsztaty psychologiczne.

Nasi zawodnicy szybko nabierają sporych umiejętności. Regularnie zdobywają wysokie miejsca na turniejach rangi krajowej i międzynarodowej. Niestety bardzo często młodzi zawodnicy nie są mentalnie gotowi zarówno na sukces jak i przegraną, do tego dochodzi stres związany ze startami w zawodach. W każdym sporcie, nie tylko karate, ważne jest aby głowa nadążała za ciałem. Bez mentalnego przygotowania nawet najlepszy technicznie  zawodnik nie da rady.

Dlatego też w tym sezonie startowym BKKK zorganizował warsztaty, przeznaczone dla aktywnych zawodników, na których poruszane będą takie tematy jak:
- stres w sporcie,
- techniki radzenia sobie ze stresem,
- wzmocnienie poczucia własnej wartości,
- poznawanie swoich mocnych stron,
- radzenie sobie z przegraną.

Pierwsze zajęcia odbyły się w piątek, po skróconym w tym dniu treningu. Ich tematem był stres w sporcie. Warsztaty prowadziła mgr Magdalena Zaniewska, która specjalizuje się w terapii pedagogicznej, edu coachingu, life coachingu i coachingu sportowym.

Pamiętaj, iż pierwszą liną wsparcia dla dzieci uprawiających sport jest rodzic. Tutaj znajdziesz artykuły poruszające zagadnienia wsparcia młodego sportowca: https://www.facebook.com/Terapia-Bielsko-340990056469806/

Na tą chwilę nie ma ustalonych stałych godzin zajęć, o ich terminie będziemy informować na bieżąco, na naszym profilu FB.