4/16/2019

Medale na Mistrzostwach Polski w Krakowie oraz na turnieju Sari Cup w Żorach.

To był wyjątkowy weekend. 13 i 14 kwietnia startowaliśmy w Mistrzostwach Polski federacji OYAMA oraz 13 kwietnia na turnieju Sari Cup w Żorach.

XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w konkurencji kumite odbyły się w dniach 13-14 kwietnia 2019 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie. W Mistrzostwach wzięło udział 380 zawodników z 44 klubów z 5 federacji: OYAMA PFK, Kyokushin TEZUKA Group, Kyokushin WKB Poland, ShinKyokushin oraz Kyokushin KWF. Organizatorem był Małopolski Klub Sportowy KOYAMA na czele którego stoi sensei Mirosław Osika 4 dan.

Mistrzostwa Polski odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa oraz OYAMA PFK. Na  Mistrzostwach obecni byli:  Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa, Pan Paweł Opach oraz Prezes Zarządu Oyama Hanshi Jan Dyduch 8 dan, a także: Prezydent Europejskiej Organizacji Kyokushin Tezuka Group, Shihan Eugeniusz Stanisławek 7 dan, Wiceprezes OYAMA IKF Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan oraz Wiceprezesi World Kyokushin Budokai Poland: Shihan Sławomir Dubiel 5 dan oraz Shihan Paweł Juszczyk 5 dan.

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski rozegrano konkurencę LEKKI KONTAKT dla dwóch grup wiekowych (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat). Te dwie grupy zgromadziły aż 210 zawodników, dlatego każda kategoria była mocno i licznie obsadzona. Co więcej, dojście do półfinału nie gwarantowało miejsca na podium, po przegranym półfinale trzeba było bić się o trzecie miejsce. Tym bardziej cieszą wywalczone medale.

W pierwszym dniu nasza 4 osobowa reprezentacja wywalczyła 3 medale. Wyniki indywidualne:
Wojciech Lach - II miejsce
Illia Kuchieravyi - III miejsce
Wojciech Zaniewski - III miejsce
Igor Blacha - miejsce 5-8

W drugim dniu Mistrzostw, w którym startowali juniorzy młodsi oraz juniorzy, Bielski Klub reprezentował Kamil Ostrowski. Nasz zawodnik zaprezentował wysoki poziom, w tym efektowne trafienie technika Kaiten Geri, i zdobył ostatecznie brązowy medal.

Cieszą medale zdobyte na tak prestiżowej imprezie - cztery  na pięciu startujących. Pewnie byłby komplet 5 medali, niestety Igor musiał przerwać walkę o półfinał z powodu kontuzji, a był wyraźnie lepszy.

Dziękujemy organizatorowi, Małopolskiemu Klubowi Sportowemu KOYAMA za możliwość wzięcia udziału w tych bardzo sprawnie przeprowadzanych Mistrzostwach Polski. W przyszłym roku pojawimy się na pewno, z większą ilością zawodników.

Równolegle, 13 kwietnia 2019r,  zawodnicy BKKK wzięli udział w piątej edycji turnieju Sari Cup, który zgromadził 327 zawodników reprezentujących 33 kluby z Polski i Czech z 5 organizacji kyokushin - KWF, WKO, IFK, WKB, IKO1. Nasza 8-osobowa reprezentacja wywalczyła dwa medale, i to dwa złote!

Wyniki indywidualne:
Stanisław Nędza - I miejsce kumite
Iwo Styrna - I miejsce kumite

Poza strefą medalową: Miłosz Śliwa, Natalia Mulec, Grzegorz Dzierżawa, Wojciech Dzierżawa, Marcel Gancarski oraz Maciej Zaniewski.

Na koniec podziękowania dla naszego Shihana Sławomira Dubiela za przygotowanie zawodników, którzy są w stanie powalczyć z każdym, na zawodach wysokiej rangi. Przegrane się zdarzają, taki jest sport, ale nawet jak się zdarzą, to przeważnie po dogrywkach, przez wskazanie sędziów, często niejednogłośne. Tak właśnie pechowo swoje walki przegrali w Żorach Miłosz, Marcel oraz Maciej. Teraz czas na ciężką pracę, aby w następnych zmaganiach wypaść jeszcze lepiej.


Ta strona używa cookie

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zgadzam się Polityka cookie