4/23/2017

Bushi-do CUP - wszyscy zawodnicy BKKK na podium!

Kolejny sukces zawodników Bielskiego Klubu Karate Kyokushin.

W ogólnopolskim turnieju Bushi-do CUP, który odbył się 22 kwietnia w Starachowicach, 4-osobowa reprezentacja Bielskiego Klubu Karate Kyokushin spisała się wyśmienicie - każdy z zawodników stanął na podium. Turniej, którego organizatorem był Starachowicki Klub Karate Kyokushin, stał na wysokim poziomie, zarówno sportowym jak i organizacyjnym. 280 zawodników z 17 ośrodków z całej Polski rywalizowało w konkurencji kumite rozgrywanej na 3 matach. Sensei Sławomir Dubiel doskonale przygotował naszych zawodników, którzy zdobyli złoto, srebro oraz dwa brązowe medale.

Iwo Styrna wywalczył drugie miejsce. W finale przez niejednogłośne wskazanie przegrał minimalnie z zawodnikiem z Szydłowca. Złoto było o włos...

Maciej Zaniewski po ciężkich walkach dotarł do półfinału. Niestety pamięć mięśniowa wzięła górę i po dwóch niedozwolonych w tym turnieju technikach mawashi geri gedan stracił możliwość walki o złoto, chociaż z przebiegu walki był zawodnikiem lepszym.

Wojtek Zaniewski pewnie wygrał wszystkie z 5 walk, w tym aż 3 przez ippon (w tym finał) i zdobył mocne pierwsze miejsce. Warto dodać, iż kategoria Wojtka była najliczniejszą w całym turnieju.

Wojtek Lach pewnie wygrał eliminacje oraz ćwierćfinał. W półfinale przez niejednogłośną decyzję musiał uznać wyższość przeciwnika. Szkoda, ponieważ z przebiegu walki zasługiwał co najmniej remis i dogrywkę.

Gratulujemy sukcesów naszym zawodnikom i prosimy o więcej ;)

Na koniec musimy wspomnieć o doskonałej organizacji zawodów, wyjątkowych pucharach i nagrodach dla zwycięzców. Nasi zawodnicy byli zachwyceni. Gratulacje dla organizatora!