5/14/2017

Cztery medale na Mistrzostwach Wielkopolski

Złoto, dwa srebra i brązowy medal to dorobek trzech zawodników BKKK startujących w Mistrzostwach Wielkopolski.

Turniej odbył się 13 maja w miejscowości Władysławów. Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 zawodników z 15 ośrodków karate z całej Polski. Bielski Klub Karate Kyokushin reprezentowała trójka zawodników: Wojtek, Maciej oraz Iwo. Każdy z nich stanął na podium, w tym Wojtek dwa razy - w kata oraz kumite. Wyniki Indywidualne:

Iwo Styrna oraz Maciej Zaniewski startowali w grupie najmłodszych dzieci w kategorii -25kg. Obaj gładko przeszli do półfinału, w którym niestety musieli stanąć w bratobójczym pojedynku. Lepszy okazał się Iwo, który przeszedł do finału. Tam niestety uległ zawodnikowi z KSW Bushi i zajął ostatecznie wysokie drugie miejsce, Maciej Zaniewski wywalczył brąz.

Wojtek Zaniewski w pierwszej konkurencji czyli KATA wzorowo wykonał układ i dostał się do finałowej ósemki z pierwszego miejsca. W finale potwierdził doskonałe przygotowanie i wygrał kategorię dzieci do lat 10.
W kumite pierwsza walka wygrana przez ippon, a już w drugiej trafia na mocnego zawodnika z KSW Bushi Aleksa Wadycha. Walka jest wyrównana i stoi na bardzo wysokim poziomie. W części zasadniczej sędziowie pokazują na remis z lekką przewagą Wojtka (dwa do remisu do jednego). Dogrywka jest równie zacięta i prowadzona w szybkim tempie do samego końca. Ostatecznie sędziowie wskazują 3 do 1 na Wojtka i mamy półfinał. Zawodnik z Turku zostaje szybko odprawiony dwoma technikami Mawashi Geri Jodan. W finale Wojtek musi uznać wyższość (kolejnego w tym dniu) zawodnika z KSW Bushi.  Zatem po złocie w kata dorzuca do puli srebro w kumite.

Gratulujemy zawodnikom wysokiej formy oraz zajęcia wysokich miejsc. Należy tez pochwalić organizatora za sprawne prowadzenie turnieju, który przy ponad 200 zawodnikach, dwóch matach, konkurencjach kata oraz kumite, zakończył się parę minut po 17.00. Za rok przywieziemy większą ekipę!