3/15/2021

Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin

Ciężki początek!

W dniu 14 marca 2021 odbyły się pierwsze zawody w tym roku. I od razy były to Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. Na pierwszy ogień wystartowały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Wzięło w nich udział łącznie 103 zawodników nasz klub reprezentowała dwójka: Jakub Howden i Grzegorz Dzierżawa. Grzegorz Dzierżawa po ciężkiej walce wywalczył III miejsce w kumite. Gratulujemy!

W drugim etapie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w których wzięło łącznie udział 220. Nasz klub reprezentowali: Mikołaj Śliwa, Wiktoria Niemiec, Wiktoria Piasecka, Karolina Kowalczuk, Vanessa Wróbel, Kacper Korzus, Igor Blacha, Filip Madzia, Kamil Trzmielewski i Alex Dubiel. Tylko dwójka naszych zawodników zdołała stanąć na podium a byli nimi Igor Blacha zajął III miejsce w kumite i Wiktoria Niemiec która zajęła II miejsce w kumite wygrywając w świetnym stylu dwie pierwsze walki i dopiero w finale przegrała w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Drużynowo zajęliśmy 17 miejsce na 47 klubów.

Wszystkim naszym zawodnikom dziękujemy za udział i wolę walki i mamy nadzieję na więcej medali w następnych zawodach.