6/7/2021

XXII Turniej o Puchar Burmistrza Józefowa

Nasi nadal w formie

6 czerwca w Jozefowie odbył się jeden z największych turniejów karate Kyokushin w kraju. Na matach zawodów stanęło 350 zawodników z całej Polski reprezentujący 35 klubów. XXII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa rozpoczął się od konkurencji kata z podziałem na mężczyzn i kobiety. Nasz klub w tej konkurencji reprezentowało dwóch zawodników Mikołaj Śliwa i Miłosz Śliwa który po świetnym wykonaniu w finałowej turze Tsuki no Kata awansował z 2 na 1 miejsce i wygrał całą konkurencję. Następnie przystąpiliśmy do konkurencji kumite – turniej świeżaków w którym reprezentowali nas: Małgorzata Łyszczek, Sebastian Pienda i Karol Poniedziałek. Cała trójka wygrała wszystkie swoje walki i wszyscy zasłużenie zajęli 1 miejsca w swoich kategoriach. Na deser Odbył się główny turniej kumite dla zaawansowanych w którym walczyli Miłosz Śliwa, Igor Blacha i Nikodem Mołek. Nikodem w swoim stylu pokonał wszystkich przeciwników i zajął pierwsze miejsce natomiast Igor i Miłosz po ciężkich walkach z doświadczonymi przeciwnikami wywalczyli brązowe medale w swoich kategoriach. Dziękujemy naszym zawodnikom za zaangażowanie i wolę walki, shihanowi za doskonałe przygotowanie zawodników a rodzicom za poświęcenie czasu i pomoc na zawodach. Podsumowując należy zwrócić uwagę że nasza 7 zawodników wywalczyła dla klubu 7 miejsce w klasyfikacji generalnej.